Krátce před sedmou hodinou ráno vstoupil do kupé vlaku k mladíkovi první lupič. Pod pohrůžkou nože požadoval peníze, mobil i další věci, vše za bezmála pět tisíc korun. Napadenému se ve spolupráci s cestujícími podařilo přivolat pomoc, a tak útočníka v Chocni na nádraží zadrželi policisté. Muži sdělili obvinění z trestného činu loupeže.
Po sedmnácté hodině bylo rušno ve Vysokém Mýtě. Tam měla jednačtyřicetiletého muže údajně násilím připravit o finanční hotovost a mobilní telefony dvojice mladíků tmavší pleti. Podle policejního popisu šlo o hubené muže vysoké okolo 170 až 180 cm. Jeden měl mít na sobě šedou bundu a světlé rifle a druhý měl tmavé rifle a světlou bundu. Jeden měl mít ve vlasech odbarvený blonďatý pruh nebo melír.
K popisu pachatelů: Údajně se mělo jednat o dva mladíky tmavší pleti, hubené, vysoké okolo 170 až 180 cm. Jeden měl mít na sobě šedou bundu a světlé rifle a druhý měl tmavé rifle a světlou až bílou bundu zřejmě s nápisem Adidas na zádech. Jedna z osob měla mít na vlasech odbarvený blonďatý pruh nebo melír.
„Třetí loupežné přepadení muži zákona zadokumentovali v sobotu po dvacáté hodině téměř v centru Ústí nad Orlicí,“ informovala mluvčí Iveta Lehká. V tomto případě si dva pachatelé snědší pleti poblíž heren San Marco a Caesar pod pohrůžkou násilí vynutili na dvacetiletém mladíkovi mobilní telefon a finanční hotovost.
K popisu pachatelů: Policisté pátrají po muži ve věku mezi 17 a 19 lety, který je vysoký okolo 170 cm, má krátce střižené vlasy do tzv. kohouta a na sobě měl oblečenou černou bundu s kapucí a kožichem, tmavě modré kalhoty a bílé kotníčkové boty. Druhý mladík ve věku mezi 20 a 22 lety mohl být vysoký okolo 180 až 190 cm, měl krátké vlasy také do kohouta, černou bundu a modré kalhoty. Mladíci měli údajně odcházet směrem po ulici Lochmanova nebo Příkopy.
Policie prosí o pomoc případné svědky. O informace žádá především občany, kteří se pohybovali:
V sobotu 10. března mezi sedmnáctou hodinou a čtvrt na šest odpoledne ve Vysokém Mýtě poblíž Pražské brány směrem Čapkovskou ulicí k technickým službám.
V sobotu v době od 20:10 hod. do 20:20 hod. v Ústí nad Orlicí v blízkosti kruhového objezdu mezi hernami San Marco a Caesar, a dále si všimli dvou výše uvedených mladíků jdoucích po ulici Příkopy nebo Lochmanova.
A mohli by jakoukoliv informací pomoci objasnit okolnosti této závažné trestné činnosti nebo ztotožnit podezřelé, aby neváhali a volali na bezplatnou linku 158 nebo skutečnosti sdělili policistům, na kterémkoliv obvodním oddělení. (zr)