"Neznámý pachatel vstoupil v noci ze čtvrtka na pátek do prodejny čerpací stanice ve Skutči beze slov a za pomoci posunků a pod hrozbou předmětem přikrytým bílou látkou tvarem připomínajícím pistoli donutil obsluhu, aby mu do pytle dala papírové bankovky a následně i mince. Poté pachatel rychlým krokem opustil prodejnu," uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Andrea Muzikantová.

Lupič/ka měl/a na sobě modrou šusťákovou větrovku, na hlavě kšiltovku a kapuci, nos a ústa mu/jí zakrýval černý šátek a na rukou měl bílé rukavice.

Psali jsme včera, když to ještě podle svědků vypoadalo na dva pachatele:

Další vloupání následovalo po 24 hodinách v Chrudimi. Byl pátek, téměř tři hodiny ráno, když neznámý pachatel vstoupil do prodejny benzinky v ulici Obce Ležáků. Maskovaný byl tmavou čepicí, kapucí od šusťákové bundy, slunečními brýlemi a černým šátkem přes nos a ústa. V době jeho příchodu byla obsluha benzinky mimo prodejnu v kuchyňce, a tak se vydal se k první pokladně. Když se obsluha vrátila zpět na prodejnu, namířil na ní pistolí a něco nesrozumitelně pronesl. Poté pokračoval ve výběru další pokladny.

Kriminalisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů loupeže, za které pachateli v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 2 roky až 10 let.

"Výši odcizených finančních prostředků nebudeme z taktických důvodů zveřejňovat. Kriminalisté pracují i s verzí, že by se mohlo jednat pouze o jednoho pachatele, pravděpodobně o ženu. Do současné doby se přes učiněná opatření nepodařilo pachatele zadržet, a proto se nyní obracíme na veřejnost se žádostí o pomoc se ztotožněním. Pokud budete mít informace směřující ke zjištění totožnosti osoby z kamerových záznamů, volejte na linku 158. Vzhledem k tomu, že jsou pachatelé maskováni, zaměřte se především na typ postavy, oblečení a styl chůze," vyzvala Andrea Muzikantová.