„Mladou paní policisté našli u Starých Ždánic, na nohou neměla boty a vyhrožovala sebevraždou. Lékařka zdravotnické záchranné služby doporučila její odvoz k rodině, nebo na protialkoholní záchytnou stanici. Jelikož žena striktně odmítala vrátit se k manželovi, skončila na záchytce, kde ji snad myšlenka ublížit si opustila,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Poprali se v klubu, teď jsou v cele

Svitavsko - Dva cizinci ve věku 24 a 25 let se namísto zábavy chtěli prát. K incidentu došlo po druhé hodině v noci. Roli sehrál i alkohol. Nejprve došlo na slova, pak ke strkanici a nakonec k fyzickému napadení. Ochrance klubu se po několika minutách povedlo útočníky zpacifikovat a vyvést ven, kde je předali policii. Podezřelí slušností vůči ochrance a policistům neoplývali. Incident zaznamenaly kamery, což přispělo k objasnění. Cizinci, kteří jsou podezřelí z výtržnictví, čekají na rozhodnutí soudu v cele.

Chlapec si myslel, že vyhazuje odpad

Chrudim - Strážníci byli přivoláni na chrudimské koupaliště, kde měl chlapec ukrást jinému návštěvníkovi elektroniku z jeho deky. Nezletilý hoch v přítomnosti své matky hlídce vypověděl, že když procházel okolo, o deku zakopl a z ní se vykutálel neznámý plastový předmět. Chlapec jej považoval za odpad, proto jej sebral a vhodil do odpadkového koše. Odtud si majitel svoji elektroniku v pořádku vyzvedl. „Jelikož se v celé věci jednalo o nedorozumění, strážníci odjeli,“ uvedli včera chrudimští strážníci.

Ticho si zjednal se zbraní v ruce

Moravská Třebová - Nervy na uzdě neudržel v neděli večer 44letý muž. Nedaleko jeho bydliště se skupinka mladých chovala hlučně. Túrování motoru a hlasitá hudba muže rozezlily natolik, že se situaci rozhodl řešit se zbraní v ruce. Z legálně držené zbraně nejprve vystřelil poplašný náboj. Další „vyjednávání“ už vedl s pomocí pušky. Svoje odhodlání vynutit si klid, umocnil vložením patrony do hlavně přímo před zraky mladých lidí. Není divu, že tím dosáhl svého. Pak se vrátil do domu. Napadení ale incident oznámili policii. Po příjezdu policie muž na výzvy, zvonění ani tlučení na dveře přes dvě hodiny nereagoval. S ohledem na to, že hrozilo další protiprávní jednání se střelnou zbraní, byla na místo přivolána zásahová jednotka krá-lovéhradeckého kraje, která podezřelého na místě zadržela. Dechová zkouška ukázala 1,24 promile. Proto muž skončil na noc v policejní cele. V pondělí si vyslechl obvinění z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, za které mu hrozí až tři roky vězení.