„Koloběžka je z pohledu zákona nemotorové vozidlo, na které se vztahují pravidla silničního provozu jako pro jízdní kolo,“ uvedla tisková mluvčí policie Jana Drtinová. Stejně jako cyklista nemá ani jezdec na koloběžce přednost na přechodech. „Na toto pravidlo skupina zmíněných ‚řidičů‘ zapomíná a vjíždí do vozovky před vozidla jedoucí po silnici,“ řekla Drtinová. Přednost mají až tehdy, sesednou-li z kola či koloběžky. Na chodníku mohou jezdit jen děti mladší 10 let. To bruslaři jsou považováni za chodce, musí tedy užívat chodník.

Opilý muž utekl z vyšetření a nakonec si ustlal u prádelny

Chrudim - Strážníci vyrazili v pondělí dopoledne do Chrudimské nemocnice, kde podle oznámení ležel u tamní prádelny opilý muž, který před tím pomočil nákladní výtah. Dotyčného přivezla sanitka, ale ten během vyšetření uprchl. Teprve po čase jej našli, jak si ustlal vedle prádelny na zemi. Hlídka spícího muže z Ústí nad Orlicí probudila, ten již vystřízlivěl natolik, aby věděl, kde je, a tak následoval strážníky za lékařem. Podle doktora nebylo další vyšetření třeba, pročež opilý uprchlík mohl odejít. Hlídka jej však ještě nepustila, protože musela vyřešit údajně znečištěný výtah. Naštěstí pro muže nemocniční údržbář potvrdil, že výtah nikdo nepomočil.

Muž řešil spor tak, že si lehl na zem

Třemošnice - Vedro nutí dělat některé lidi opravdu divné věci. Přesvědčit se o tom mohli hosté, obsluha a následně i policisté v jedné z restaurací v Třemošnici. Jak včera uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská, hlídka mužů zákona přijela do podniku, kde se měl podle oznámení host válet po zemi. Na místě však zjistili, že situace je trochu odlišná. Dotyčný totiž měl jakousi slovní výměnu se servírkou, a proto si poté „na truc“ lehl na zem. „Celou událost policisté vyřešili na místě domluvou,“ dodává Markéta Janovská.