Podle obžaloby, která se ke zdejšímu soudu vrátila po takřka pěti a půl letech, podnikatel Vladimír Michek spolu se svým společníkem Pavlem Dvořákem v letech 1994 až 1997 vylákali od 21 tisíc důvěřivců pod slibem až dvacetinásobného zhodnocení půl miliardy korun. Když zkrachovali, zůstaly jim na účtech pouhé dva miliony.
V září 2006 hradecký soud v ostře sledovaném procesu, kdy před soudem skandovali s transparenty lidé, kteří přišli o celoživotní úspory, poslal zakladatele fondu Michka na devět a Dvořáka na 6,5 let do vězení. Jednapadesátiletého Michka však v nepřítomnosti, je uprchlý a dodnes ho nenašel ani Interpol. Tehdy 48letý Dvořák se pro změnu odvolal – a úspěšně.
    Vrchní soud však po půl roce, v dubnu 2007, verdikt zrušil. Ne kvůli výši trestu, ale pro procesní pochybení. Požaduje, aby v obnoveném líčení byli přesně specifikováni jednotliví poškození a výše jejich škod.
U krajského soudu bude rovněž pokračovat líčení s již usvědčeným ukrajinským podvodníkem s realitami Maximem Ponomarenkem, obžalovaným z vyhrožování a zastrašování.