Pozornost policie upoutala během večera Škoda Felicia, která jela ve směru od Albrechtic k Sázavě. Řidič totiž nejel po silnici, ale polovinou vozidla zasahoval do travnatého porostu. To mohlo poukazovat na špatný zdravotní stav nebo na to, že se řidič před jízdou trochu posilnil. Policisté se proto rozhodli provést kontrolu, v ten moment však začal řidič ujíždět. Jeho snaha o úprk skončila zhruba po kilometru, kdy ho zradila prudká zatáčka a havaroval.

Už zde policejní honička mohla skončit, ale ne. Z havarovaného vozu začali utíkat dva muži. Hlídka policie je proto hlasitě vyzvala k zastavení a jednoho téměř okamžitě zajistila. Druhý se však rozhodl, že se policii jen tak nevzdá a pokračoval v útěku. Nezastavily ho dašlí výzvy policistů, ani rezavý plot s ostnatými dráty. Když však policisté varovně vystřelili, muž pochopil, zkoprněl a pokračování v útěku si rozmyslel.

Testování žáků pomocí PCR testu ze slin.
Bez testu? Bez zpívání! Šikana, míní rodiče. Podle škol je to nevymahatelné

Ani zde však celý příběh nekončí. Během prokazování totožnosti se muži zákona totiž nestačili divit, s kým mají tu čest. Oba „útěkáři“ totiž byli nezletilí. A vozidlo? To údajně vzali doma otci jednoho z nich bez dovolení a vydali se na noční dobrodružství. A aby v příběhu skutečně nechybělo nic, nadýchal ani ne osmnáctiletý řidič 0,37 alkoholu v dechu.

"Ačkoliv řidič ještě není plnoletý, může skončit před soudem, kde se maximální hranice trestní sazby bude snižovat na polovinu," vysvětlila mluvčí policie Eva Maturová.

Co je ale pro něj větším trestem, zda podezření z provinění, poranění způsobené přelézáním rezavého plotu, které si vyžádalo lékaře nebo zodpovídání se vlastnímu otci? To ví zřejmě jen on sám.