Letos v únoru si doma pomocí staršího počítače, skeneru a tiskárny zhotovil sedm kusů tisícikorunových bankovek. Ty postupně vkládal do peněženky jeho 79letého otce, který v ní ukládal peníze uspořené z důchodu. Za vložené padělky syn z otcovy portmonky vzal pravé bankovky. Doufal, že otec na to brzy nepřijde, neboť k útratám používal jinou peněženku .

Stalo se však to, s čím Teichman mladší nepočítal. Jeho otec se jednou pokusil zaplatit v obchodě útratu tisícovkou ze „spořící“ portmonky.
„Je falešná,“ řekla mu žena u pokladny, když odmítla bankovku přijmout. Starý muž poté běžel na poštu a rozlobený na přepážce trvrdil, že mu poštovní úřednice při vyplácení důchodu vydala padělané peníze. Dorazila policie. Ta při vyšetřování odhalila, že pachatelem je syn důchodce.

„ Chtěl jsem později tyto padělky nahradit pravými penězi,“ nezapíral včera Roman Teichman u krajského soudu, kde mu za padělání peněz hrozilo pět až dvanáct let vězení. Vyslechl však velmi shovívavý trest: jeden rok s pomínečným odkladem na tři roky. Senát přihlédl k tomu, že obžalovaný byl dosud netrestaný, že se doznal a svého činu litoval.

Méně spokojena s verdiktem byla státní zástupkyně Eva Jirásková. Ta navrhovala tři roky se zkušební dobou pěti let. Proto si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.