Ve dvě hodiny ráno vzbudili obyvatele rodinného domu v Lanškrouně podivný hluk. Majitelům tak okamžitě bylo jasné, že se jedná o zloděje, a tak okamžitě zavolali policii. Ta jednala pohotově a mladíky ještě té noci ztotožnila.

„V jednom rodinném domě využili neuzamčených dveří a z chodbového věšáku odcizili 5 bund v hodnotě téměř 30.000 korun,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Maturová. Bundy však nebyly jediným zbožím, o než se zloději zajímali. Spokojili se i s bednou (bohužel pro ně) prázdných piv.

Příběh ale neskončil. Žízeň nespláchli, a tak se vloupali do další nemovitosti. Tam už měli větší štěstí, protože v base bylo 16 neotevřených lahví piva Bernard. Štěstí ale netrvalo dlouho. Piva neochutnali, jelikož je policejní hlídka z Lanškrouna našla a ihned zajistila.

Ani jeden z mladých mužů nebyl policistům neznámý. Ačkoliv to jsou pánové, kteří sotva oslavili 19. a 21. narozeniny, mají ve svém rejstříků už tolik záznamů, že jeden z nich z rozhodnutí soudu už na svobodě nezůstal. Jelikož byl v podmínce, skončil po provedených úkonech souvisejících s touto noční výpravou ve věznici.

Jeho parťák je zatím na svobodě, zároveň si je vědom toho, že pokud bude trestnou činnost páchat dál, doběhne ho stejný osud jako jeho komplice. Za spolupachatelství krádeže a porušování domovní svobody oběma hrozí až tříleté vězení přestože vinu hází jeden na druhého. Každý z nich totiž tvrdí, že kradl ten druhý, zatímco on sám čekal venku před domem.