"Krátce před druhou hodinou jsme zasahovali u staršího muže, který utrpěl velkou krevní ztrátu. Muž byl letecky transportován do traumacentra v Hradci Králové," potvrdil Deníku tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Vrtulník letecké záchranné služby odlétal chvíli poté od budovy gymnázia.

Policie okamžitě zahájila po pachateli pátrání. "Pátráme po osobě, která se na napadení měla podílet. Na pátrání se podílejí policejní psovodi a spolu s policisty i orlickoústečtí kriminalisté," upřesnila policejní mluvčí Lenka Vilímková. Bližší informace, vzhledem k probíhajícímu pátrání, nesdělila.

Místo, kde k napadení došlo střežili policisté. Do České Třebové vyjeli policejní technici z Pardubic, aby provedli ohledání a zajistili stopy. Podle svědků prověřovala policie prostor vlakového nádraží nebo nákupní centra.

Ve večerních hodinách vydala policie zprávu, že pravděpodobný pachatel napadení byl vypátrán a dopaden přímo v České Třebové. "V odpoledních hodinách se nám podařilo zadržet osobu, která je důvodně podezřelá z násilného trestného činu," uvedla Lenka Vilímková.

Podrobnosti připravujeme. 

V Žamberku se vznítilo vozidlo.
Plameny v autě zkrotili až hasiči