Příběh se začal odehrávat před několika dny, kdy si policisté z Vysokého Mýta všimli projíždějícího vozidla BMW. Policisty ale v té chvíli zaujal zejména řidič, kterého z minulosti dobře znali a který za volantem neměl co dělat. Ještě než se hlídka pokusila vozidlo zastavit, řidič je zpozoroval a zahnul do ulice U Staré zastávky.

"Tam následně z auta vystoupil a začal z místa urychleně odcházet. Zastavila ho až důrazná výzva policistů. Následná kontrola potvrdila podezření, že se skutečně jedná o jednadvacetiletého cizince. Jeho seznámení s policií proběhlo už koncem minulého roku. Tehdy mu během silniční kontroly vyšel pozitivní test na drogy. Opětovné shledání pak nastalo koncem ledna a začátkem března. V obou těchto případech řídil vozidlo i přesto, že měl za předchozí delikt vysloven platný zákaz řízení," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Není to první zabavené auto ve Vysoké Mýtě:

Policisté řidiče převezli na policejní služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

"Vzhledem k recidivě protiprávního jednání a obavy, že bude i nadále pokračovat, policisté rozhodli o zajištění vozidla a jeho odtažení na odstavné policejní parkoviště," dodala mluvčí.

Policisté v úterý předali spis státnímu zástupci. O následném propadnutí věci bude rozhodovat soud.

close Zabavené BMW info Zdroj: Policie ČR zoom_in Zabavené BMW