Obžalovaní měli svým podvodným jednáním způsobit škodu ve výši zhruba 250 milionů korun.

Královéhradecký krajský soud již v roce 2008 muže zprostil obžaloby. Podle verdiktu senátu se nepodařilo prokázat, že by jednáním obžalovaných vznikla společnosti Rubena škoda. Vrchní soud rozsudek zrušil a hradecký soud případ znovu projednává od letošního dubna.

Dne 8. září již zazněly závěrečné řeči a v úterý má krajský soud vynést nový rozsudek. Na Koloce byl v roce 2004 vydán mezinárodní zatykač. Podle některých zdrojů pobývá střídavě na Seychelách a ve Spojených arabských emirátech.

Podvody patří k nejčastějším trestním činům

Již v pondělí budou u krajského soudu pokračovat dvě odročená hlavní líčení, v nichž Karel Hrdina a Karel Samek čelí obžalobě z podvodu. Z úvěrového podvodu se začne v pondělí zpovídat Luděk Kubíček.

V jiné soudní síni v pondělí znovu usednou na lavici obžalovaných Dušan Dědič, Josef Dousek a David Melichar. Ti byli již před rokem hradeckým soudem potrestáni vězením za rozsáhlou krádež automobilů v hodnotě desítek milionů korun. Ani tento verdikt nenabyl právní moci. Vrchní soud vrátil případ do Hradce k dalšímu dokazování.

O tom, že podvody patří k nejčastějším trestním činům, jež musí královéhradecký krajský soud řešit, potvrzuje fakt, že řešení dalších tří podvodných jednání bude mít na programu od středy do pátku. Dopustit se jich měli Leoš Kováč, Jiřina Odvárková a dvojice Jiří Ondr a Marek Müller.

Tento pracovní týden u krajského soudu uzavřou další výslechy znalců a svědků v případu vraždy a pokusu o kuplířství, jejichž obětí se stala osmnáctiletá dívka. Podle obžaloby ji Jiří Sivák, Radim Friml a František Miko nejdříve nutili k prostituci. Dívka však odmítla, proto ji obžalovaní měli uškrtit a poté vhodit do propustě jednoho rybníka na Orlickoústecku. Více se dočtete ZDE.