V sobotu brzy ráno byl šestačtyřicetiletý muž zastaven ve Svitavách hlídkou policie. „Řidič byl vyzván k dechové zkoušce, která ukázala hodnotu 3,18 promile,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman. Tato hodnota alkoholu může být pro jedince i smrtelná. Jak se však policisté přesvědčili, tak se najdou i řidiči, kteří sedají za volant ve stavu mnohem horším.

V neděli odpoledne na ulici Milady Horákové zastavil sedmatřicetiletý muž. Jeho stav zaujal kolemjdoucího občana. Ten nebyl lhostejný k situaci a řidiče požádal o klíčky od vozidla, čemuž šofér vyhověl. Tento krok lze považovat za pozitivní, a to zejména pro účastníky silničního provozu. Přivolaná hlídka provedla u muže z automobilu dechovou zkoušku. „Naměřená hodnota byla zarážející. Jednalo se o 3,5 promile alkoholu,“ řekl policejní mluvčí.

Oběma mužům hrozí samozřejmě trest, který je však v porovnání s hazardováním s cizími životy při případné nehodě směšný. V případě prokázání viny z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se jedná o peněžitý trest, nebo rok za mřížemi. Samozřejmostí je také odebrání řidičského průkazu.