Dráha projektilu směřovala tak nešťastně, že prošla hrudníkem i břichem dítěte a zasáhla životně důležité orgány.

Postřelenou holčičku nejprve asi hodinu resuscitovali lékaři v náchodské nemocnici, odkud pak byla převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zde ovšem i přes veškerou péči lékařů v sobotu k ránu svůj boj o život prohrála.

Policie v současnosti prošetřuje všechny okolnosti, které k tragédii vedly.“ Případ šetříme jako nešťastnou náhodu. Bude se ale prošetřovat, zda byly splněny všechny náležitosti zákona o držení střelných zbraní,“ uvedla včera mluvčí náchodské policie Eva Prachařová, která nám potvrdila, že otec holčičky je voják z povolání.

Podle informací z dalších zdrojů se devětadvacetiletý muž nedávno vrátil k rodině z vojenské mise v Afghánistánu a prý zbraň dával z místa na místo. Jenže byla nabitá…

“Pachateli hrozí obvinění z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti. Soudce mu může vyměřit až pět let vězení,“ řekla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Na Náchodsku mají s úmrtím po náhodném postřelení letos už jednu smutnou zkušenost. U Jaroměře si dva 14letí mladíci hráli se zbraní a jeden z nich usmrtil druhého.