Policejní Toxi tým je v posledních týdnech mimořádně úspěšný v chytání zločinců vyrábějících a obchodujících s pervitinem.
Speciálnímu útvaru mužů žákona se podařilo lapit další čtveřici lidí působících na Poličsku a Moravskotřebovsku.

AŽ DESET LET

„Policisté TOXI týmu překazili nelegální činnost dealerů pervitinu z Poličska, Moravskotřebovska a dvou ze Svitavska," potvrdila Hana Kaizarová, tisková mluvčí svitavských policistů. Kriminalisté už kvarteto dealerů obvinili, všechny čtyři výtečníky nejspíš čeká soud, pokud se prokáže, že jejich jednání mělo zvlášť závažné rysy.

První obviněný je dvacetiletý mladík ze Svitavska. Svitavské kriminálce se částečně přiznal. Podle všeho dodával pervitin do sítě svých známých.

„A podle policistů to mělo být v desítkách případů. Pro nezaměstnaného muže byla distribuce způsob obživy. I přes nízký věk má se soudy svoji zkušenost, již dvakrát byl za jinou trestnou činnost pravomocně odsouzen," uvedla k jednomu z viníků v kauze Kaizarová.

Druhým, který bude o svém jednání nejspíš vypovídat také u soudu, je také muž ze Svitavska. Pro kriminalisty je však známou firmou, neboť je od roku 2015 obviněný z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami. Z toho si však nejspíš těžkou hlavu nedělal. „V posledních třech letech byl 27letý nezaměstnaný za stejné porušení zákona odsouzen, proto může v případě uznání viny strávit ve vězení až deset let," vysvětluje Kaizarová další okolnosti.

Kromě toho, že muži zákona úřadovali především na Svitavsku, podařilo se jim lapit i muže z Poličska a Moravskotřebovska. „Obvinění kriminalisté sdělili také osmatřicetiletému dlouholetému uživateli drog z Moravskotřebovska. I on měl více jak rok distribuovat v okruhu svých známých pervitin. K činu se nepřiznal, přesto mají kriminalisté dostatek důkazů, že zákon porušil," dodala mluvčí policistů Hana Kaizarová.

Před soudem bude své jednání vysvětlovat i další, tentokrát jednatřicetiletý dealer z Poličkska. „Také on měl v desítkách případů prodávat v okruhu svých známých drogu," dodala. „Pro TOXI tým práce na těchto případech nekončí. Nadále zjišťují, kdo byli dodavatelé bílého prášku a mapují síť odběratelů. Všichni obvinění byli vyšetřovatelem upozorněni, že v případě pokračování v trestné činnosti mohou být stíháni vazebně," poznamenala policejní mluvčí. Všichni se sice pohybují nyní na svobodě, avšak pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim trest od pěti do deseti let za mřížemi.

Policejní Toxi tým je v posledních roce mimořádně úspěšný, dopadl už několik drogových dealerů. Jen v dubnu letošního roku už oznámil dalších šest zadržených výrobců a distributorů omamných látek.