Vše začalo rozhovorem, který přerostl v hádku, a nakonec došlo i na pěsti. „Celou rozepři pozoroval z traktoru přítel ženy, který se do sporu následně zapojil a jal se bránit svou družku. Ta si potom pro znásobení své síly měla vzít na pomoc kovovou tyč od slunečníku a několikrát svého protivníka intenzivně udeřit,“ popsal vyhrocenou situaci policejní mluvčí Ondřej Zeman. Celý incident trval asi deset minut a skončil až po příchodu sedmačtyřicetiletého souseda z další chaty. Rvačce přihlížely ještě další dvě osoby. Zda přispěly k vyhrocenému konfliktu, bude posuzovat příslušný správní orgán. „Napadený muž při tomto vyřizování sporu utrpěl zranění, která si vyžádala hospitalizaci na dobu pěti dnů, a následně dalších pět týdnů pracovní neschopnosti,“ popsal následky trestného činu tiskový mluvčí. Žena může od soudu odejít až s tříletým trestem vězení. Zajímavé bezesporu je, že celá bitka nevznikla kvůli horentní sumě. Škodě byla za 150 korun.

Muž vykopl dveře a začal ničit nábytek v bytě bývalé přítelkyně

Chrudim - Chrudimské strážníky přivolal během uplynulé neděle po třetí hodině v noci telefonát do Revoluční ulice. Bývalý přítel obyvatelky jednoho z tamních bytů vykopl dveře a bez ptaní vstoupil dovnitř. Jak dotyčná hlídce uvedla, násilník začal demolovat nábytek a následně fyzicky napadl jejího přítele, kterého musela odvézt sanitka do nemocnice. „Vzhledem k důvodnému podezření ze spáchání trestného činu přivolali strážníci hlídku PČR, která se dostavila na místo a celou věc převzala k řešení,“ dodávají chrudimští strážníci.

Zloděj ukradl vibrační desku

Chrudim - Chrudimští policisté řeší krádež vibrační desky z areálu v ulici V Hliníkách. Jak včera uvedla policejní mluvčí Renata Štěpánková, od poloviny srpna do poloviny října neznámý pachatel vnikl do uzamčené skladovací haly, kde odcizil vibrační desku značky WACKER Neuson DPU 6555He, výrobní číslo 10362700. Pachatel se zřejmě dost zapotil, vibrační deska vážila 480 kilogramů. Poškozená společnost vyčíslila škodu na 190 tisíc korun. „Případ šetříme jako přečin krádeže, kdy pachateli hrozí odnětí svobody až na dva roky. V případě jakýchkoliv informací, které by nám mohly pomoci k objasnění tohoto případu, volejte na číslo 974572651,“ dodává Štěpánková.