V neděli se v polské příhraniční oblasti své rodině ztratil starší muž. Jeho blízcí zalarmovali policii a strážci zákona ihned vyhlásili pátrání, do něhož se zapojili i policisté z Králík. „Králičtí policisté při důsledných kontrolách ve svém služebním obvodu muže odpovídajícího popisu pohřešovaného vypátrali. Ihned kontaktovali policisty na polské straně a následně jeho rodinné příslušníky, kteří si oddechli a pro živého a zdravého muže si do Králík přijeli," uvedla k případu mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.
Ve stejný den si svůj výlet špatně naplánoval turista švédské národnosti. „Zodpovědný majitel ubytovacích prostor po uplynutí stanovené doby jeho návratu oznámil zmizení ubytovaného na policii," řekla Lenka Vilímková s tím, že policisté po muži ihned začali pátrat. Pohřešovaného cizince nakonec našli na jedné z přístupových cest na Králický Sněžník.

Jak vyšlo najevo, muž zřejmě přecenil své síly. Policisté jej našli vyčerpaného a odvezli ho na ubytovnu.
Třetí případ se stal v první školní den. Při preventivní akci „Zebra se za tebe nerozhlédne" policisté zpozorovali muže, který působil zmateným dojmem. „Policisté muže vyzvali k prokázání totožnosti, ale ten tak spolehlivě nemohl učinit," přiblížila mluvčí policie. V součinnosti s polskými kolegy policisté muže ztotožnili. „Byl předán cizinecké policii k vyřešení přestupku, neboť u sebe neměl doklady prokazující totožnost při pohybu v schengenském prostoru," dodala Lenka Vilímková s tím, že poté byl muž propuštěn.