Podle státní zástupkyně čin nesl znaky sexuálního sadismu a obžalovaný se na vraždu předem připravil.
Pekár vinu odmítl. Soudu řekl, že se s ženou znal delší dobu, že spolu intimně žili a že mu pomáhala při krádežích. V den vraždy se prý setkali, koupil jí dávku pervitinu a pak údajně odjeli do bytu v Chocni, který si žena půjčila od kamarádky. V bytě spolu měli pohlavní styk, poté se rozešli a od té doby  ji prý už neviděl. V jakém domě nebo bytě tehdy byli,  nedokázal určit.

Policie na jeho botě objevila krev zavražděné, to však Pekár vysvětlil tím, že jí ošetřoval zraněný prst.
Syn zavražděné ženy i její bývalý přítel však v úterý u soudu uvedli, že toho dne žádné zranění na ruce neměla. Ani jeden z nich si navíc nedokázal vybavit, že by měla v Chocni kamarádku.

Syn vypověděl, že ji s Pekárem viděl ráno v den vraždy v herně a že mu říkala, že se ještě toho dne s Pekárem sejdou.  Matka už se však domů nevrátila a další den synovi volali jeho známí, že našli její peněženku a doklady.

„To už jsem věděl, že je zle," řekl mladík. Nahlásil vše policii, která mu další den oznámila, že matka byla nalezena mrtvá.

Vzápětí na to mu prý řekl matčin známý Marek B., že slyšel, že  je  pobodaná a že jí to udělal Pekár. Ptal se také, ve které nemocnici leží. O něco později mu svěřil, že vražda souvisí se sklepem, který prý žena a Pekár vykradli.

Zjistit, jak na to Marek B. přišel, však nebude jednoduché. Muž totiž zmizel a byl na něj vydán zatykač, protože nenastoupil do výkonu trestu. Hlavní líčení pokračuje ve středu.

Osiřelé děti
Po zavražděné zůstaly čtyři děti. Dvěma mladším bylo tehdy šest a jedenáct let. Obě si vzal do pěstounské péče ženin bývalý přítel, který je vychovával od mala. I když se s jejich matkou rozešel, protože začala brát drogy, našel jí byt ve svém sousedství a s dětmi jí stále pomáhal. „Má je moc rád," řekl včera u soudu nejstarší syn, který díky pěstounovi může bydlet s mladšími sourozenci. Čtvrté dítě zavražděné ženy je v péči svého otce.