Tamním strážníkům oznamovatel sdělil. že v parku pod náměstím je v plotě zaklíněná ovce. Navíc se ukázalo, že je patrně nepoučitelná. „Hlídka vyrozuměla majitele zvířete, který ovci osvobodil. Dle jeho tvrzení to nebylo poprvé, co zvíře takto uvízlo v plotě. Možná, že za plotem je opravdu kvalitnější tráva,“ podotkl velitel přeloučských strážníků Leoš Slavík.

Řidič auta nedal přednost cyklistovi

Březová nad Svitavou - Vina je pravděpodobně na obou stranách. Včera kolem šesté hodiny ranní na silnici I/43 na ulici Brněnská došlo k nehodě, kdy řidič osobního auta jedoucí od Brna při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu cyklistovi. Sedmnáctiletý mladík jel pravděpodobně bez předepsaného osvětlení. „Cyklista byl zraněn a převezen do Svitavské nemocnice k ošetření a následně propuštěn. Hmotná škoda na kole je pět tisíc korun a na automobilu třicet tisíc,“ sdělila policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Šofér usnul, trefil mostek

Ostřetín - Na silnici I/35 vyjížděli včera policisté, hasiči i záchranáři k hrozivě vypadající nehodě. Osobní automobil zde skončil mimo silnici a jízdu zakončil nárazem do betonového mostku. „Ukázalo se, že řidič za volantem zřejmě usnul a ztratil vládu na vozidlem. Navzdory čelnímu nárazu do betonového mostku ale řidič z automobilu vystoupil bez zranění. Průjezd po silnici I/35 byl omezen jen kvůli prvotnímu zásahu a následně kvůli vyproštění vozidla,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Celníci likvidovali nelegální kuřivo

Prachovice - V prachovické cementárně zlikvidovali 107 kilogramů řezaného tabáku a 133 434 kusů cigaret. „Cigarety i tabák zajistili celníci v roce 2015. Tabákové výrobky byly předmětem dvaadvaceti projednávaných případů, v jejichž rámci nebyla dodržena zákonem stanovená povinnost, značení platnými tabákovými nálepkami. Kuřivo bylo zajištěno při silničních kontrolách, kontrolách provozoven, dále při domovní prohlídce či v balících směřujících do valdické věznice,“ uvedla ve středu mluvčí celní správy Jitka Fajstavrová.