Příčinou byly sousedské spory, které se jeden z účastníků rozhodl vyřešit opakovanými údery do hlavy a sražením protivníka na chodník. Napadený si při pádu navíc poškodil televizor, který vezl na vozíku. Vzhledem ke způsobené škodě a závažnosti jednání byla věc postoupena k řešení správnímu orgánu. 

Byl odsouzen, kradl ale dál  

Česká Třebová – Ani podmínečné odsouzení nepřesvědčilo osmnáctiletého mladíka z České Třebové, aby přestal krást. U soudu skončil za vloupání do různých objektů a hlavně sklepů, odsouzen byl na 10 měsíců podmíněně. „Mladý muž předešlé střety se zákonem zřejmě bral na lehkou váhu a v majetkové trestné činnosti měl pokračovat dál,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Policistům se podařilo objasnit dalších devět případů, jejichž rukopis odpovídal stylu odsouzeného. „Tentokrát v objektech a zaparkovaných vozidlech v České Třebové a okolí měl odcizit doklady, platební karty, peněženky s finanční hotovostí, valuty, elektroniku, hodinky, oblečení, cigarety a klíče. Způsobená škoda jde do desetitisíců korun,“ dodala mluvčí. Nenapravitelný zloděj putoval do vazební věznice, kde si počká na další soud.