„S čistým svědomím mohu říci, že jsem neshledala ani náznak něčeho, z čeho je manžel obviněn,“ uvedla Lucie Westfálová.

Na dotaz předsedkyně senátu, proč tedy dcera ze sexuálního zneužití obvinila jak otce, tak dědu, odpověděla: „Myslím, že měla pocit, že nemá naši lásku. Pořád cestovala od nás k babičce a cítila se být od nás odstrčená. Když se seznámila s učitelkou Hradeckou, nastal ještě větší zlom v jejím chování proti rodině.“

Westfálová hodnotila vztah a soužití s manželem od počátku pozitivně. „Dcera měla pocit nedostatku lásky, chtěla mě oddělit od manžela a mít mne jen pro sebe,“ dodala.

Po matce poškozené dívky vypovídala u soudu učitelka Renata Hradecká. Ta případ oznámila na policii. Dívku učila na základní škole dramatické výchové a podle Hradecké vznikl mezi nimi přátelský vtah. Že je dívka zneužívána otcem a dědou, jí poškozená oznámila v dopise. „Byl to pro mě velký šok. Jsem přesvědčená, že mluví pravdu,“ řekla u soudu s tím, že k tomuto závěru došla i po rozhovoru s ní.

Nezletilá dívka na policii několikrát potvrdila své obvinění. Později, když se otec vrátil z vyšetřovací vazby, svou výpověď odvolala. „Myslela si, že vše bude klidnější a lepší,“ řekla Hradecká.

Policie znovu začala případ řešit, když dívka své kamarádce poslala SMS zprávu, v níž odvolání výpovědi litovala a tvrdila, že byla skutečně zneužívána. Na své původní výpovědi setrvala poškozená, která nyní žije v diagnostickém ústavu, i v úterý, kdy svědčila u soudu bez přítomnosti veřejnosti.

Ve čtvrtek hlavní líčení pokračuje čtením listinných důkazů.