Do soudní síně zdejšího krajského soudu se totiž vrátila osmičlenná skupina v čele s Pavlem Brunclíkem, která čelí obžalobě z nedovolené výroby a distribuce pervitinu. Její právní zástupci zasedli nejenom na svá místa po pravici předsedy soudu Luboše Sováka, ale také do lavic před místy určenými pro veřejnost.
Před tribunálem vypovídala soudní znalkyně z oboru psychiatrie Jana Vostatková, která téměř u všech obžalovaných odhalila psychickou závislost na pervitinu a disharmonický vývoj osobnosti. U hlavního obžalovaného Pavla Brunclíka pak konstatovala, že jeho léčba má smysl jen v případě, že se bude jednat o dobrovolných návštěvách. Nicméně Brunclík se proti závěrům soudní znalkyně ohradil s tím, že rozhodně není „závislák.“ „Nikdy jsem nebral drogy pravidelně a žil jsem jako spořádaný člověk. Je pak zajímavé, že dřívější posudek od jiné znalkyně mě jako závislého člověka nepopsal,“ řekl u soudu Brunclík, který podle spisu byl se svou přítelkyní a další obžalovanou, Monikou Emrovou, výrobcem pervitinu.
„V letech 2009 a 2010 částečně sám a částečně s přítelkyní vyrobili přes dva kilogramy drogy. Převážnou část prodal on nebo Emrová dalším osobám, zbytek užil sám,“ píše se v obžalobě.
Ostatní z gangu se starali o prodej nebo přísun léků potřebných k výrobě pervitinu. Obžalovaným hrozí až dvanáctileté vězení.
V kauze však figuruje i početný seznam svědků, které obhajoba neviděla vůbec ráda. Například Michaela Kuchařová už v březnu před soudem potvrdila, že s některými obžalovanými se zná a drogy od nich dostávala či kupovala pravidelně. „Znám obviněnou Lucku Křížkovou. Kupovala jsem si od ní pervitin asi tak rok. Jaké množství a za kolik, si už nepamatuji. Je to už dlouho,“ vypověděla.
Všichni z osmičlenného gangu se však cítí nevinní. Pokud se k něčemu doznali, tak jen k braní pervitinu.