Osudným se Chaloupkově ženě stalo ráno 20. června, kdy ji obžalovaný navštívil v jejich domě v Rožmitále u Broumova a nožem jí zasadil dvanáct bodných ran a prořízl hrdlo. „Poškozená na místě zemřela následkem zevního a vnitřního vykrvácení,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Milan Vacek.
Obžalovaný Chaloupka byl před vraždou vykázán z domu z důvodů psychického a fyzického násilí. Nejprve desetidenní odloučení se změnilo na měsíční.
„Nechápal jsem, proč jsem vykázán, a proto jsem chtěl se ženou mluvit,“ uvedl Chaloupka, který měl navíc podezření, že má manželka jiný poměr.


Na podivný vztah mezi manželi poukázala ve své výpovědi i jejich společná kamarádka. „Tereza po mně chtěla, abych před soudem vypověděla, že když jsem s Radkem bydlela, tak mě mlátil. To je ovšem naprostý nesmysl,“ zaznělo také v soudní síni. Vedle výslechu svědků zazněly z úst obhájce i citace textových zpráv, které poškozené adresoval její údajný milenec. Chaloupkovi hrozí až patnáctiletý trest odnětí svobody a je možné, že si konečný verdikt vyslechne již dnes poté, co budou soudem vyslechnuti soudní znalci.