O šlendriánu při sčítání výsledků voleb do Evropského parlamentu, na nějž si stěžoval na základě výsledků z jednotlivých okrsků pardubický onkolog Vít Ulrych z 24. místa kandidátky lidovců, informoval exkluzivně Deník.

„Díky informací od řady voličů s přispěním Víta Ulrycha se mi podařilo shromáždit informace o případech osmi voličů, kterým zjevně nebylo šesti okrskovými komisemi po celém Česku započítáno přinejmenším deset preferenčních hlasů. Zákon mi přitom dosti nešťastně nedal žádné jiné právo si stěžovat než zpochybněním volby kandidáta na 3. místě kandidátky KDU-ČSL, Tomáše Zdechovského. Toho jsem proto o svém nuceném záměru alespoň předem informoval. Vyjádřil se překvapivě pozitivně v tom smyslu, že na svém mandátu nelpí a i jemu jde předně o spravedlivé volby," řekl Blahuš.

Ulrychovi po kontrole zveřejněných výsledků za jednotlivé volební okrsky potvrdila řada jeho přátel, že jejich kroužky pro něj nebyly komisemi, v nichž volili, započítány. Ve výsledcích z těchto okrsků se na Ulrychově kontě prostě objevila nula. Volič Blahuš to dal k soudu.

Celkem bylo podáno 15 volebních stížností, mimo jiné i od Pirátů a Zelených.