Region se už v úterý ve večerních hodinách opět schoval pod bílou peřinu; paní Zima se rozhodla, že nás ještě potrápí. Sypače a pluhy správy a údržby silnic i jejích dodavatelů vyjely proto například na Lanškrounsku už v úterý kolem třiadvacáté hodiny.

Podle včerejších dopoledních i odpoledních informací se podařilo udržet silnice sjízdné, v některých úsecích samozřejmě se zvýšenou opatrností.

Silnice udrželi sjízdné

„Místy jsou zbytky sněhu kryté posypem, ale řidiči na zimních gumách a ti opatrní by neměli mít problémy,“ uvedl včera dopoledne Luboš Marek, vedoucí ústeckoorlického provozu SÚS Pardubického kraje. Provozní technik Roman Vodička Deník odpoledne informoval, že všechny silnice na Orlickoústecku jsou sjízdné, sypače jezdily celé dopoledne a po obědě ještě upravovaly sjízdnost ve vyšších polohách, například na Žambersku a Lanškrounsku. „Situace se mění z hodiny na hodinu,“ dodal Vodička.

Ťukance se obešly bez zranění

Centimetry sněhu potrápily jako obvykle řidiče. Do včerejšího odpoledne policisté šetřili šest menších dopravních nehod, z nichž pět se stalo už dopoledne. Podle operačního důstojníka šlo o drobné ťukance bez zranění a omezení provozu. Škoda se pohybovala v desítkách tisíc.

Mezi příčinami karambolů bylo nevěnování se řízení, nepřiměřená rychlost nebo nedání přednosti v jízdě. Bouralo se v Mistrovicích, kde v sobě skončila tři osobní auta, v Letohradu, Chocni, Ústí a Dolním Třešňovci.

Na železnici sníh nezpůsobil žádné problémy. Podle technického náměstka železniční stanice v České Třebové Jaroslava Kuchty byly jen zapnuté elektrické ohřevy výměn. „Železnice obstála na jedničku,“ dodal náměstek.

Daleko větší radost nadílka určitě přinesla na hory. Aktuální informace z lyžařských středisek přinese zítřejší vydání Deníku.