Karel Pokorný je pohřešovaný od 23. července. „Nadále pátráme na vytipovaných místech, ke kterým měl pohřešovaný vztah, ale i na místech jeho možného pobytu,“ vysvětlila orlickoústecká policejní mluvčí Lenka Vilímková. Bezprostředně po jeho zmizení byl do pátrání nasazen i policejní vrtulník. Ani to však žádný posun nepřineslo.

Za uplynulého čtvrt roku přijali policisté několik podnětů od lidí, kteří údajně Karla Pokorného někde viděli. Podle Lenky Vilímkové se však žádná z těchto informací nepotvrdila.

Pohřešovaný Karel Pokorný.V tíživé nejistotě žije už tři měsíce rodina pohřešovaného. Zmizení ředitele Klubcentra navíc mezi lidmi vyvolalo řadu nepodložených spekulací a fám. „Kdo nic podobného neprožil, nepochopí,“ podotkla manželka Dana Pokorná. Smyšlenky, které se vyrojily poté, co zpráva o zmizení Karla Pokorného pronikla na veřejnost, vyvrací. „Ne, nehrál automaty, nezpronevěřil peníze, neměl dluhy ani milenku. Ani není na turné. Jeho příběh je o vyhoření a o tom, že každé nadechnutí může bolet. Kde je, je velká záhada a přála bych sobě, své rodině, ale i celému Ústí, aby se co nejdřív vyřešila,“ dodala.

V České republice se podle policejní databáze aktuálně pohřešuje téměř čtyři sta třicet osob.