Podle státního zástupce Milana Šimka obžalovaný nezletilého chlapce v královéhradeckém bytě své přítelkyně dvakrát přinutil k orálnímu sexu. Poprvé se tak stalo 9. prosince 2006, kdy se Bandy pokoušel i o anální soulož, podruhé mladíka zneužil 15. ledna loňského roku. Poté nezletilému vyhrožoval zabitím v případě, že na policii nebo někomu jinému oznámí, že s ním měl sexuální styk.

„Není to pravda, nic takového jsem neudělal. Obžaloba je postavena na základě domněnek, spekulací a lží,“ odmítl včera u soudu obvinění Bandy. „Nikdy jsem nebyl homosexuál, s nikým jsem nic takové neměl,“ podotkl. Dodal, že syn jeho přítelkyně si obvinění vymyslel proto, že obžalovaného neměl rád a chtěl, aby odešel od jeho matky a z bytu.

Poškozený chlapec se o zneužití zmínil své účitelce. „Řekl mi, kdybych viděla Bandyho, ať zavolám policii,“ vypověděla učitelka včera u soudu. Chlapec na policii nejdříve potvrdil zneužití ze strany Bandyho, později však chtěl své obvinění odvolat, ale nestalo se tak. „Matce se svěřil, že si vše vymyslel. Dne 6. června šli spolu na policii. Policista mu řekl, pokud změní svou výpověď, že by vše bylo použito proti němu a že může být na něj uvalena ústavní výchova. Bylo to zastrašování,“ tvrdil včera u soudu obžalovaný.

S obětí sexuálního zneužití hovořil senát v nepřítomnosti obžalovaného i veřejnosti. Předsedkyně senátu Anna Bímová poté oznámila, že chlapec odmítl vypovídat. Totéž učinila i jeho matka. Hlavní líčení je naplánováno do pátku.