Vyděšené chlapce ale muž následně s úsměvem na rtech chlácholil tím, že se jednalo o vtip. Stále však v ruce držel nůž a postupně chlapcům diktoval, co mu mají dát. Přišli tak o sluchátka, peníze i prstýnek.

Muž poté vystoupil na nádraží v Chocni. „Nejen že měl kluky okrást o věci byť jen v hodnotě stokorun, ale byl tak drzý, že jim po vystoupení z vlaku ještě zamával,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Maturová.

Tou dobou se ale informace donesla operačnímu důstojníku, který získal dostatečný popis podezřelého s informací, že muž má namířeno do Vysokého Mýta. „Rozhodovaly minuty. Ihned na nádraží do Vysokého Mýta vyslal kolegy z obvodního oddělení, kteří u průvodčího vlaku zajistili, aby nikdo nevystoupil,“ pokračovala Maturová. V posledním vagónu u toalet poté policisté našli muže, který odpovídal popisu.

Dolní Morava bude mít novou atrakci. U Slaměnky vzniká visutý most.
Visutý most krajině neublíží, tvrdil posudek. Obec souhlasila, dnes toho lituje

Muž však tvrdil, že měl ve vlaku konflikt s nezletilými a jejich verzi popřel. Policisté jej tak eskortovali do budovy policie, kde měl celý příběh popsat kriminalistům.

„Při procesních úkonech vyšly najevo další skutečnosti. Podezřelý odpovídal popisu srpnové loupeže z Vysokomýtska,“ dodala Maturová. Tehdy měl jiného může pod pohrůžkou násilí okrást o 400 korun.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem policisté podali podnět pro vazební stíhání. V případě uznání viny z loupeže by pachateli hrozilo až desetileté vězení.