Kriminalisté z Ústí nad Orlicí vyšetřují od 7. srpna krádež hodinek značky Rolex v hodnotě 750 tisíc korun. Příběh začal ale už o několik dní dříve, kdy majitel hodinky inzeroval na internetovém portálu k prodeji. Netrvalo dlouho a na inzerát odpověděl zájemce o koupi, se kterým si majitel sjednal osobní schůzku.

"Během té proběhlo vše standardně, zájemce si hodinky vyzkoušel, telefonicky si s dalším mužem ověřil pravost hodinek a poté řekl, že si koupi promyslí a ozve se," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

O několik dní později se oba muži dohodli na uskutečnění koupě a opětovně se sešli na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí. Zájemce si ještě jednou hodinky nasadil na ruku a společně šli do nedaleké bankovní pobočky, kde mělo dojít k převodu peněz. "Po vstupu do vestibulu banky však kupující odstrčil prodávajícího a i s hodinkami na ruce utekl směrem do Havlíčkovy ulice, kde přeskočil plot a zmizel z dohledu. Poškozený se snažil pachatele pronásledovat, bohužel ale marně," dodala Kopecká.

Kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření z krádeže. Zloději v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Policie má k dispozici fotografie a videozáznam, který zachycuje podobu podezřelého. "Jedná se o muže okolo 30 let, je vysoký asi 180 centimetrů. Měl krátké vlasy tmavě hnědé barvy nagelované a sčesané směrem dozadu. Na tváři měl strniště a na očích dioptrické brýle s kulatými obroučkami. Kouřil elektronickou cigaretu. Na ruce měl stříbrné hodinky značky Rolex a nesl hnědou koženou tašku. Hovořil špatnou češtinou s východním přízvukem," popsala podezřelého Kopecká.

Kriminalistům se do současné doby i přes veškerou snahu nepodařilo ztotožnit podezřelého, a proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. "Jestli muže na fotografiích poznáváte nebo víte, kde se zdržuje, kontaktujte policisty na lince 158 nebo přímo na telefonním čísle 974 580 443," požádala o pomoc policejní mluvčí. Zároveň pátrá police i po odcizených náramkových hodinkách Rolex ze žlutého kovu s modrým ciferníkem a výrobním číslem Z857479.