První pátrací akci rozběhli lanš
krounští policisté v pátečních dopoledních hodinách v okolí obce Dolní Čermná. Zoufalá žena se jim svěřila, že se obává o pěta
třicetiletého muže, který odešel z domova. „Obava o zdraví a život muže byla o to větší, protože z jeho posledních slov mělo vyplynout, že by mohl svůj život ukončit," doplnila policejní mluvčí Lenka Vilímková. V tu chvíli všichni zúčastnění věděli, že začíná boj s časem. Do pátrání byli nasazeni policisté i kriminalisté Územního odboru Ústí nad Orlicí, včetně služebního psa s psovodem. Intenzivní pátrání mělo po hodině šťastný konec. Nalezený muž byl předán do lékařské péče.
Po druhé pohřešované osobě začali policisté pátrat v sobotu krátce před polednem v okolí obce Horní Heřmanice. Právě tam se synovi z místa trvalého bydliště ztratila šestaosmdesátiletá maminka. Po necelých dvou hodinách si všichni oddechli, ženu vypátrali v lesním porostu na katastru obce. Vzhledem k tomu, že si způsobila zranění, byla rychlou záchrannou službou transportována k lékařskému ošetření do nemocnice. Díky včasnému profesionálnímu pátrání policistů jsou muž a žena zpět u svých blízkých. (lv, miš)