Dále mu také na pět let uložil zákaz řízení všech motorových vozidel. Osmadvacetiletý muž totiž podle soudu zavinil dopravní nehodu, při níž přišli o život tři lidé.

Minulý rok v srpnu převážel obžalovaný řidič sanitky sedmasedmdesátiletého seniora s bolestmi břicha. Ve voze s nimi jela také zdravotní sestra. Pacient se podle Ondřeje Vaňka nacházel v kritickém stavu, a proto jel nepřiměřenou rychlostí a se zapnutým výstražným zařízením. Na hlavním tahu mezi Sobotkou a Jičínem v obci Samšina vjela sanitka do protisměru a čelně se střetla s protijedoucím vozidlem značky BMW.

Řidič osobního vozu utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl.

Jeho spolujezdkyně byla se zraněními převezena do nemocnice, kde však poraněním podlehla.

Pacient kvůli pohnutí bezpečnostního pasu při nárazu vypadl ze sanitky, způsobil si tupá poranění hlavy, končetin, a na místě také zemřel. Zdravotní sestra utrpěla otřes mozku, mnohočetné tržné rány, přerušení šlachy na pravé ruce a zlomení nosu.

V soudní síni se včera sešli dva znalci, kteří hodnotili, jakým způsobem došlo ke střetu obou vozidel a kdo je viníkem nehody.

Jejich názory se od sebe lišily. Jeden tvrdil, že řidič BMW se s autem držel ve svém jízdním pruhu, druhý uvedl, že muž částečně vjel do úseku šoféra sanitky. Nemohli se také shodnout, jakou rychlostí jel vůz značky BMW. Podle manželky zemřelého seniora a náměstka Oblastní nemocnice Jičín nebyl stav pacienta natolik vážný, aby musel Ondřej Vaněk překročit povolenou rychlost. Rozsudek není zatím pravomocný.