Auto, které se motá silnicí a blíží se do Lázní Bohdaneč. Takové oznámení dostali tamní strážníci od jiného řidiče, který bílou dacii šněrující silnici ze strany na stranu nevěřícně sledoval. Strážníci se s blikajícím majákem vydali podezřelé vozidlo prověřit.

„V Pernštýnské ulici se nám popsaný automobil pokusil dost neobratně dát přednost a uhnout se ke kraji vozovky. Toho jsme využili a vozidlo dacia naším hlídkovým vozem zablokovali,“ uvedl strážník Petr Mikulenka.

Řidič z otevřených dveří hleděl na strážníky nepříliš ostrým pohledem. Těm už bylo jasné, kolik uhodilo ve chvíli, kdy se neuvěřitelně dlouze pokoušel hledat doklady a vzápětí se několikrát pokusil vystoupit z vozidla. Když se mu to konečně podařilo, začal strážníkům těžkopádně vysvětlovat důvod své cesty.

Ztratil se

„Uvedl, že jede z Nového Města do Mostu a že se ztratil. Na otázku, kolik předtím požil alkoholu, odpověděl, že pět piv a nějaké panáky,“ popsala vrchní strážník bohdanečské městské policie Lenka Susekárová.

Vzápětí řidič také podstoupil dechovou zkoušku, která ukázala v jeho dechu 3,03 promile. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu případ vyšetřuje státní policie. Pro strážníky ovšem dechovou zkouškou celá událost neskončila.

„Vzhledem k tomu, že řidič byl navíc diabetik, který si zřejmě zapomněl píchnout inzulin, začal si stěžovat na nevolnost. Pro jistotu jsme mu tedy zavolali ještě záchrannou službu. Opilý muž ale nechtěl do sanitky nastoupit. Nechápal zcela svou situaci ani opilost a chtěl dále pokračovat v jízdě do Mostu. Když už se jej podařilo přesvědčit o spolupráci se záchranáři, stále špatně zvládal agresivitu, a tak jeden ze strážníků nakonec jel v sanitce jako doprovod,“ dodala Susekárová.

Prozíravý tah

Ukázalo se, že tento tah byl prozíravý. V půli cesty do nemocnice se totiž opilý řidič rozhodl začít odstrkovat zdravotníka a odepínat si bezpečnostní pás, který jej poutal k lehátku. „Svým chováním začal ohrožovat jak sebe, tak posádku záchranné služby, a tak do nemocnice dorazil již s pouty na rukou,“ uzavřel Petr Mikulenka.