Řešili zabouchnuté klíčky

Vysoké Mýto – Noční můrou každého řidiče je zabouchnout si klíčky v autě. To se na začátku ledna přihodilo hned dvěma řidičům ve Vysokém Mýtě. Nejprve se na strážníky obrátil mýtský občan ráno o půl osmé. „Klíče si ponechal na zadním sedadle vozu. Hlídka na místo přivolala hasiče, kteří vozidlo otevřeli," informovali strážníci. Stejná situace se odehrála i ve večerních hodinách. Tentokrát se v důsledku silného mrazu uzamklo nastartované vozidlo řidičce na autobusovém nádraží, i tady pomohli hasiči. 

V obchodu ukradl whisky

Vysoké Mýto – Se speciální taškou rušící signál čipu se do mýtského Tesca vydal 10. ledna odpoledne padesátiletý muž z Pardubic. Cíl měl jediný: ukrást dvě telefonní karty v hodnotě 1899 korun. Ostraze však neunikl, a ta ihned zavolala strážníky. Ti muže „odměnili" blokovou pokutou.
O dva dny později ve stejné prodejně strážníci řešili dalšího hříšníka: 21letý muž z Kosořína zde odcizil láhev whisky v hodnotě 490 korun. Strážníci muže předali Policii ČR, jelikož byl v minulosti za tento čin odsouzen.

(tv)