Dne 27. srpna totiž panovalo vedro, a tak si stáhl okénko. Během jízdy mu ale cosi přistálo ve tváři. „Původně jsem si myslel, že jsem dostal kamenem, ale když jsem se koukl do zrcátka, tak jsem zjistil, že tam mám průstřel,“ popsal řidič z Náchodska Českému rozhlasu. Na místo byli přivoláni žamberští policisté, kteří zjistili, že diabolku ze vzduchovky vystřelilo dítě.

Nebyl v tom úmysl

Podle informací Deníku má jít o desetiletého chlapce, který ale nemířil cíleně. „Jednalo se spíše o nešťastnou událost,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková s tím, že policisté případ evidují jako přestupek a prověřují jej tak, aby mohli úmysl stoprocentně vyloučit.

O případu ví i orgán sociálně – právní ochrany dětí, policisté nyní čekají na lékařskou zprávu řidiče, který se Českému rozhlasu svěřil, že mu diabolku z tváře lékaři vyňali až napodruhé.

Chlapce i jeho rodiče nyní čeká prověřování policistů. Ti budou vedle čekání na zmíněnou lékařskou zprávu současně podle Lenky Vilímkové prověřovat i další okolnosti, třeba čí byla vzduchovka a jak se k ní tak malé dítě dostalo.