Luděk Prokop je obžalován z toho, že letos v noci z 13. na 14. července na chodbě bytu na Rychnovsku udeřil svou oběť po předchozí hádce do břicha takovou silou, že žena druhý den zemřela.
„V úmyslu způsobit jí újmu na zdraví rukou sevřenou v pěst udeřil poškozenou nejméně jedenkrát větší intenzitou do břišní krajiny. Tím jí způsobil rozsáhlou trhlinu přední hrany jater se zakrvácením do dutiny břišní, kdy žena i přes poskytnutí lékařské péče zemřela v nemocnici,” píše se v obžalobě. Prokop se bude zpovídat nikoliv z vraždy, ale z ublížení na zdraví.

Každý druhý víkend

Proces s Prokopem začne už dnes, podobně jako v případu obžalovaného Leoše Hofmana. Ten sice nikoho nezabil, zato však opakovaně, se železnou pravidelností znásilňoval nezletilou dívku.
„Dělo se tak v období nejméně od května 2009 do počátku dubna 2011, v místě jeho bydliště, a to opakovaně, v přesně nezjištěném počtu případů, kterých však bylo několik desítek. Docházelo k tomu totiž zpravidla v noci z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli o každém druhém víkendu s výjimkou víkendů, kdy nezletilá poškozená měla menstruaci,” píše se ve spisu.
Podle vyšetřovatelů obžalovaný Hofman znal věk dívky. Znásilňoval ji vždy pod vlivem alkoholu, kdy si k ní podle obžaloby v kuchyni přilehl na lůžko, přemohl její fyzický odpor, svlékl jí pyžamo, kalhotky a několik desítek minut ji osahával na holém těle i v oblasti prsou a genitálu.
„Ve většině případů jí také roztáhl nohy a její genitál lízal a do jejího genitálu zasunoval prsty své ruky, což ji bolelo, a také po ní několikrát chtěl, aby si do rukou vzala jeho pohlavní úd, což ale pokaždé odmítla. V některých případech se tohoto jednání dopouštěl až poté, co si poškozenou z kuchyně přenesl na svoji postel do obývacího pokoje,” dodává obžaloba.

Sexuální hrátky

Tyto dva případy ublížení na zdraví a znásilnění však nejsou jedinými kauzami fyzického násilí, které bude krajský soud tento týden řešit.
Ve středu se totiž vrátí k případu Jiřího Tejkala, kterého obžaloba rovněž viní z pohlavního zneužívání nezletilé.
„Od října 2009 do března 2010 měl v pronajatém bytě na Havlíčkobrodsku pečovat o nezletilou dívku. V úmyslu vlastního sexuálního uspokojení, opakovaně v přesně nezjištěném množství případů provozoval různé sexuální praktiky s nezletilou, kterou si nahou posazoval na svůj obnažený pohlavní úd, zatímco sám ležel nahý na zádech, takže docházelo minimálně k dotyku jejich pohlavních orgánů, prstem jí kroužil v oblasti zevních genitálií,” stojí v obžalobě.