V tom prvním případě se jim pachatelé, kteří cestovali vlakem z Polska, přihlásili téměř sami.

„Jeden z nich vystoupil z vagonu, po chvíli se vrátil zpět do vozu, kde seděl další pasažér. Za nějakou dobu oba z vozu vyskočili a utíkali pryč od vlakové soupravy. Na peróně potom zůstala ležet dvě zavazadla," uvedl mluvčí pardubických celníků Václav Kánský. Utíkat zvládli oba podezřelí 63letí muži jen pět set metrů. Pak je celníci polapili. Když je odvedli zpět na perón k opuštěným zavazadlům, tak se k nim ani jeden nechtěl znát. Uvnitř totiž byly neproclené cigarety značek Minsk, Pall Mall, Queen Mentol bez platných tabákových nálepek. Celkem 71 680 kusů, což představuje 3584 krabiček.

„Celníci případ zadokumentovali, nelegální kuřivo zajistili a vyčíslili daňový únik ve výši téměř 300 tisíc korun českých. V případě prokázání viny hrozí oběma zadrženým, nejen že budou muset státu uhradit dlužnou částku, ale také až tři léta za mřížemi," uvedl Kánský.

Další dopadení pašeráci byli tentokrát z České republiky a cestovali autem. Na zadní sedačce ukrývali pod reflexní bundou léky k přípravě drog. Šlo o téměř dva tisíce tablet pro výrobu pervitinu.

„Při prověřování hlídkující celníci zjistili také nedoplatky na pokutách jednoho z nich. Dlužných 12 tisíc korun českých se jim nakonec podařilo na místě vymoci," dodal Kánský.