Zaměřili se na odhalování nelegálně pobývajících cizinců na našem území, nelegální zaměstnávání, kontrolu padělaných a pozměněných dokladů a na silnicích také na osoby převážené v úkrytech osobních a nákladních automobilů.
Na Orlickoústecku se jim podařil opravdu pěkný „úlovek". Odhalili skupinu pěti cizinců cestujících v osobním automobilu. Jednalo se o převaděče z Polska a čtyři Syřany, kteří nelegálně přejížděli z Itálie do Polska.
„Převaděče policisté obvinili z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Ve velmi krátké době soudce muže odsoudil a uložil mu trest odnětí svobody na sedm měsíců s dvouletou podmínkou a zákaz pobytu na Orlickoústecku. Všichni čtyři Syřané byli na základě mezinárodní smlouvy vráceni do Rakouska, odkud na naše území přicestovali," uvedla krajská policejní tisková mluvčí Jitka Vavřinová.
V Pardubickém kraji policie zkontrolovala 450 osob, z toho 278 cizinců, dále 289 vozidel, zjistila 28 přestupků. Za přestupky, které lze projednat na místě, byly uloženy pokuty ve výši 12 400 korun.

„Nejčastěji se jednalo o porušení povinnosti pobývat na území České republiky s platným cestovním dokladem a vízem, neprokázání totožnosti a nepředložení dokladu o cestovním zdravotním pojištění," dodala policejní mluvčí Jitka Vavřinová.