„Pohřešovaný navštívil rodinu, strávil s ní 3. prosince nedělní oběd, odešel v 15 hodin a od té chvíle o něm nemají jeho blízcí žádné informace,“ uvedla včera mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Mladý muž má také užívat léky, ale ty údajně „v kapse svých kalhot“ nenosí, je přibližně 187 centimetrů vysoký, má hnědé vlasy, naposledy byl oblečen do zelených kalhot maskáčového vzoru, šedomodré mikiny a na nohou měl modré sportovní boty. Víte-li o místě jeho pobytu, volejte linku 158.

Ukradl šperky za 150 tisíc korun

Slatiňany - Když obyvatelé jednoho domu ve Slatiňanech ve čtvrtek odpoledne pracovali v jeho okolí, netušili, že je mezitím vykrádá zloděj. Jak včera uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, čtyřiaosmdesátiletý senior opravoval před domem poštovní schránku, na chvíli odešel a když se vrátil i s manželkou, spatřili neznámého muže, jak odchází z jejich domu. Rychle zmizel. Byl to zloděj, který v domě sebral finanční hotovost a šperky celkem za 150 tisíc korun. Muž byl starý odhadem 40 - 45 let, vysoký 185 - 190 centimetrů, sportovní postavy a na sobě měl tmavé kalhoty a bundu a na hlavě čepici s kšiltem. Policie hledá svědky a informace o pachateli lze volat na číslo 974 572 651.

Požár způsobila nešťastná náhoda

Dolní Újezd - Hasiči už znají příčinu požáru rodinného domu, ke kterému došlo tuto středu v Dolním Újezdu. Zasahovalo u něj osm jednotek. „Žena si ráno, když vstávala do práce, rozsvítila lampičku. Jenže nešel elektrický proud a lampička, na kterou ještě spadla peřina, zůstala v poloze zapnuto. Odpoledne, když byl elektrický proud spuštěn, lampička svítila pod peřinou a způsobila tak požár podkrovní místnosti,“ upřesnila tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Škoda po požáru byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Hasiči svým zásahem ženě uchránili majetek ve výši 2,5 milionu korun.

Opilá žena kráčela silnicí

Pardubice - Oznámení od řidiče, který na silnici minul potácející se ženu, přijali pardubičtí strážníci na lince 156. Nebyl sám, kdo kvůli ní na silnici musel kličkovat, a pochopitelně měl i obavu, aby nedošlo k neštěstí. Než strážníci dojeli na místo, dostali další telefonát. Tentokrát se žena snažila dobouchat do budovy nedaleko oné silnice a její popis byl nápadně podobný. „Hlídka ženu odpovídající popisům opravdu nalezla na silnici a převezla na záchytnou stanici, kde v dechu naměřili 3,12 promile alkoholu, a zůstala tam do vystřízlivění,“ sdělila mluvčí pardubické městské policie Lenka Uskobová.