Podle obžaloby Blecha a Kelemen jako bývalí jednatelé královéhradecké České obchodní a finanční servisní společnosti převedli v letech 2005 a 2006 tuto firmu na Alenu Zouharovou. „Ji a Trejbala pak úkolovali k odběrům a sjednávání úvěrových a leasingových smluv se společnostmi na nákup automobilů a zemědělské techniky na základě nepravdivých podkladů. Splatili však pouze zálohu, další splátky neuhradili. Leasingovým firmám tak způsobili vysokou škodu.

Prostřednictvím nastrčené osoby, Oldřicha Trejbala, tak získali traktor, který byl převeden na firmu, jejímž jednatelem byl Blecha. Trejbalovu přítelkyni Zouharovou Blecha a Kelemen dosadili do funkce jednatelky dvou společností. „Byla jsem po rozvodu v tíživé situaci, slíbili mi za to odměnu a bydlení. Dali mi jen na živobytí. O ničem jsem nerozhodovala,“ tvrdila Zouharová včera u soudu.

Blecha a Kelemen jí měli nařídit, aby podepsala připravené smlouvy na úvěr určený na nákup dvou automobilů. Ty pak byly převedeny na firmy Blechy a Kelemena. „Nerozuměla jsem tomu, řekli mi jen, abych podepsala,“ dodala Zouharová.

„Nevěděl jsem, že dělám bílého koně. Za podpis mi slíbili peníze, abych splatil dluh. Ale nic jsem nedostal. Jsem zklamaný nad sebou, že jsem tak hluboko klesl,“ litoval svého činu Oldřich Trejbal.