Podle státní zástupkyně Marie Vitouškové muž jako jednatel a majitel pardubické společnosti Květena od počátku roku 2003 do konce roku 2005 odebíral pro své prodejny ve východních Čechách květiny od dvou firem. „S ohledem na špatnou finanční situaci své společnosti věděl, že nebude moci dodané zboží uhradit,“ uvedla v obžalobě Vitoušková.

Bulis dodnes dluží za dodané zboží společnosti Flora Ton Praha přes 7,4 milionu korun, dalších téměř 468 tisíc korun obžalovaný neuhradil firmě Florplant Brno.

Martin Bulis prodával odebrané květiny hlavně v objektech obchodních řetězců, v pardubickém Globusu a Tesku, v náchoadské Hypernově a dále v trutnovském, pardubickém a náchodském Kauflandu. Kromě toho také sám pěstoval květiny ve sklenících v Holicích.

„Nesouhlasím s obžalobou,“ ohradil se v hlavním líčení u soudu obchodník s květinami, jenž v přípravném řízení odmítl vypovídat. Při soudním jednání však svůj postoj změnil. “Souhlasím, že částky uvedené v žalobě jsou nesplacené,“ reagoval Bulis na dlouhý výčet faktur, které neuhradil.
Do insolventní situace se podle Bulise jeho firma Květena dostala kvůli tomu, že některé prodejny nesplnily předpokládané obraty. Neuspěl ani u bank s žádostí o úvěr. V červenci 2006 proto vyhlásil nad svou firmou konkurz, který dosud není ukončený.

Státní zástupkyně Marie Vitoušková včera v závěrečné řeči navrhovala pro Bulise trest uložený na spodní hranici zákonné sazby ve výši pěti až dvanácti let. Senát však dospěl k závěru, že skutek, jehož se podnikatel dopustil, není trestným činem. „Dluh se táhl od roku 2003, kdy měl částku přes osm milionů korun. Máme za to, že k tomu došlo v souvislosti s podnikáním, které bylo špatně zhodnoceno ze strany obžalovaného,“ zdůvodnil zproš〜ťující rozsudek předseda senátu Luboš Sovák. „I kdyby se v tu dobu skončilo podnikání, tak by ta částka byla vyšší, než vychází v obžalobě na více než sedm milionů,“ dodal.

Podle rozhodnutí krajského soudu se poškozené firmy musí svých pohledávek u podnikatele domáhat v občanskoprávním řízení.
Rozsudek není pravomocný. Zatímco Martin Bulis se vzdal práva na odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.