Osobní auto značky Citroen policisty z Třemošnice v Ronově upoutalo v pondělí zhruba ve tři čtvrtě na jedenáct večer, když před nimi náhle a dost zbrkle změnilo směr jízdy. Majáky ani červený nápis stop však řidič nerespektoval, a tak začala honička. Ujíždějící řidič několikrát vyjel mimo vozovku a dvakrát přejel „stopku“.

„Honička skončila zhruba po pěti kilometrech v obci Žleby. Zde ujíždějící řidič nezvládl odbočení a sjel přes travnatou plochu do jiné ulice. Toto však pro kolegy bylo již nebezpečné a než se jim podařilo do stejné ulice odbočit, nebyl již řidič v dohledu,“ líčil pokračování honičky tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Policisty ke hledanému autu nakonec nasměroval svědek. Odstavené vozidlo našli, ovšem bez řidiče. A tak začali pátrat po svých. Asi po dvaceti minutách řidiče našli ukrytého v řece Doubravě. A protože nechtěl spolupracovat, museli si pro něj do chladné vody zajít. Po tom všem dvacetiletý mladík skončil v poutech.

Zdroj: Youtube

Jak se ukázalo, měl důvod utíkat. Řidič se policistům přiznal k užití pervitinu a k tomu, že nevlastní řidičský průkaz. V nemocnici v Čáslavi se podrobil odběru krve a ošetřili ho kvůli podchlazení. „V současné době na případu kolegové stále pracují. Není vyloučeno, že mladík bude podezřelý i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal Tesař.

(ron, jt)

#clanek|3745572