Jak jsme již včera v našem Deníku informovali, pardubická justice ve čtvrtek v odročeném líčení vynesla rozsudek. „Pro trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, čímž byla v tomto případě porušena důležitá povinnost vyplývající z funkce plynaře, hrozí obžalovanému až pět let nepodmíněně,“ řekla při říjnovém líčení, které bylo následně odročeno, soudkyně Irena Šťastná. Její slova byla ve čtvrtek potvrzena. Jaroslav Savič byl potrestán třemi roky vězení! Navíc musí pozůstalým vyplatit odškodné přesahující milion korun.

Expertizy, které měl soud k dispozici, údajně prokázaly, že obžalovaný nese skutečně vinu na smrti rodiny. Podle soudu prý navíc nedostatečně informoval majitele domu o tom, že plynový kotel, který nebyl zcela v pořádku, zatím nemají používat. Svědci, kteří přišli do domku po tragedii, uvedli, že kotel byl evidentně nefunkční. V jednom místě byl prý dokonce rozpojen.

Právě kvůli poruše na karmě zemřeli v domku rodiče a jejich syn. Štěstí v neštěstí měla dvacetiletá dívka, která byla převezena do nemocnice kvůli tomu, že se jí doma udělalo špatně. Než se zjistilo, že vinu na tom má oxid uhelnatý, otrávili se její rodiče i bratr!

Plynař ve čtvrtek opět zopakoval, že se necítí být vinen. „Svoji práci jsem odvedl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ten spoj byl v pořádku,“ říkal Jaroslav Savič na svoji obhajobu. Právní zástupce obžalovaného se ihned proti rozsudku odvolal.