Záznam si pustilo přes dvanáct tisíc lidí a padaly velmi ostré komentáře. „Doufám, že ho chytnou!" „Ať dostane pořádnou pokutu," přáli diskutující šoférovi, který svojí bezohlednou jízdou ohrozil nejen život svůj, ale i osádky autobusu a řidiče auta naproti. Hledala ho policie a jeho jméno už zná, jde o pětadvacetiletého muže z Orlickoústecka. „Za přestupek v dopravě, konkrétně za předjíždění v místech, kde je to zákonem o silničním provozu zakázáno, mu hrozí peněžitý trest ve výši od pěti do deseti tisíc korun. Přestupek byl oznámen správnímu orgánu k projednání," uvedla k případu policejní mluvčí Lenka Vilímková.

I kdyby za riskantní jízdu na příslušném úřadu nakonec padl peněžitý trest, chování dalších řidičů, kteří s nohou na plynu zkoušejí štěstí, to nezmění. Dokládá to i další video natočené řidičem stejného autobusu Zdeňkem Chlubnou, které poskytl redakci.

Tentokrát jej natěsno minula pošťácká dodávka, jejíž řidič, dodejme profesionál, zcela ignoroval dopravní předpisy i auto v protisměru. „Předjíždění autobusu na nepřehledném úseku a přes plnou čáru není ničím výjimečným," povzdychl si řidič linkového autobusu.