Policisté si v pátek ve večerních a nočních hodinách posvítili na teenagery, kteří už pomalu slaví konec školního roku. Někteří z nich se rozhodli strávit teplý páteční večer u osvěžujícího nápoje.

Večer v Chocni začal policistům divoce. Krátce po dvacáté hodině byli přivoláni na proslulý choceňský most, odkud se podnapilý muž snažil skočit přímo před projíždějící vlak. „Naštěstí náhodní kolemjdoucí včas zakročili. Policisté muže s 3,25 promile převezli na služebnu. Tam ale jeho cesta neskončila. Noc totiž strávil na pardubické záchytce,“ uvedla k dramatickým okamžikům policejní mluvčí Eva Sichrová.

Rušno ale bylo i v choceňských ulicích. Policisté museli usměrňovat hned dvě skupinky hlučných mladíků. Další nemilé překvapení čekalo v jedné restauraci. Už před vchodem kontrolovali dva mladíky, kteří nadýchali 1,3 a 1,4 promile. Uvnitř restaurace se vesele bavila dvě děvčata, taktéž posilněná alkoholem. „Jedna z nich nadýchala promile, druhá o něco více. Všichni čtyři mladí hříšníci skončili na policejní služebně, kam si pro ně přišli rodiče. Nutno podotknout, že s jednou z dívek bylo doopravdy ´těžké pořízení´. Jedna dívka dokonce přiznala, že už doma popila s matkou,“ dodala mluvčí s tím, že podobné případy se předávají oddělení sociálně právní ochrany dětí. A rodiče mladých hříšníků? Ti se dopouštějí přestupku. Někteří se podle zkušeností Evy Sichrové stydí, omlouvají, jiní benevolentně mávnou rukou, nebo dokonce „vyjedou“ na policisty. Eva Sichrová naznačila, že podobné kontroly budou pokračovat. Zodpovědně by se měli chovat nejen teenageři, ale i cyklisté, na ty se totiž policie také chystá.

(miš, tz)