„Senior se nevrátil z hub. Nejdříve jsme pátrali v okruhu kolem jeho vozidla, které byla nalezeno v lesním porostu poblíž Javorníku,“ popisoval akci policejní mluvčí Ondřej Zeman. V pátek pátrání muselo skončit kvůli počasí, pokračovalo však hned v sobotu od půl deváté ráno. Zapojilo se velké množství lidí, včetně dobrovolných hasičů a dobrovolníků. Policie nasadila do pátrání i speciální vozidlo s termovizí.
„O muže měla manželka obavy, tak zavolala policii, která si vyžádala spolupráci s hasiči. Na místě panovala velmi hustá mlha. Jednotlivé úseky prohledávaly jednotky profesionálních hasičů ze Svitav i jednotky dobrovolných hasičů z Čisté, Trstěnice, Litomyšle, Vendolí, Opatova, Svitav, Javorníku, Janova a povolán byl i velitelsko-spojový automobil z Pardubic. Na místě byl i vrtulník,“ přidala informace mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.
Ztraceného houbaře se díky spolupráci veřejnosti podařilo objevit v sobotu krátce před půl třetí odpoledne v Trstěnici.

Třináct opilců za víkend. Rekordman dýchl přes 4 promile

Pardubice - Od pátečního poledne až do neděle napočítali strážníci v Pardubicích celkem třináct osob podnapilých tak, že museli zasáhnout. „Jeden takový výlet například podnikl dvaačtyřicetiletý muž, který nejen že znečistil prostory v restauraci, ale venku si pádem na zem přivodil tržné poranění hlavy. S bezmála čtyřmi promile alkoholu v dechu a zkrvavenou hlavou byl záchrankou převezen do pardubické nemocnice. Jelikož je tento muž strážníkům známý a ví se o jeho agresivitě, hlídka zdravotníkům poté ještě poskytla asistenci při jeho převozu na záchytnou stanici,“ popsala jeden z případů mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Muž boural opilý a bez řidičáku

Miřetice - Když policisté šetřili okolnosti nehody motocyklisty v Miřeticích, k níž došlo v sobotu o půl desáté večer, nestačili se divit. Jak včera uvedl mluvčí policie Jiří Tesař, třiadvacetiletý motocyklista na Kawasaki 250 nezvládl projet mírně levotočivou zatáčku. Následně vyjel mimo silnici, řídítky zachytil o plot a od něj se odrazil zpátky na silnici. Nehoda se obešla bez zranění a škody byly předběžně vyčísleny na zhruba čtyři tisíce, jenže motorkář za ni může skončit až na tři roky ve vězení. Když boural, měl totiž v krvi 1,82 promile alkoholu, jeho stroj nebyl registrován v evidenci vozidel a samotný řidič není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění pro daný motocykl.

Muž stál uprostřed rušné silnice

Pardubice - Na nebezpečnou situaci upozornila pardubické strážníky žena, která v Polabinách viděla muže stojícího uprostřed vozovky. „Strážníci jej odvedli stranou. 67letý muž byl dezorientovaný, nevěděl, kde je, a nedovedl ani říct, kde bydlí. Strážníci na něj stále mluvili a pokusili se u něj najít doklady, aby mohli vyrozumět příbuzné. Uspěli v jedné z kapes, kde měl kartu zdravotní pojišťovny a lístek s adresou svého bydliště, kam jej strážníci odvedli. Doma zastihli jeho manželku, která byla překvapená. Hlídce potvrdila, že se něco takového stalo poprvé. Jelikož muže stále trápily zdravotní problémy, strážníci na místo zavolali záchrannou službu,“ popsala Lucie Klementová.