KOMPLIKACE NA CELNICI

„Dohoda zněla, že vozidlo mu bude dovezeno až do místa bydliště, pokud uhradí polovinu ceny a náklady na dopravu, tedy 8 400 eur,“ informoval policejní mluvčí Ondřej Zeman. 19. června pak muž dostal zprávu, že vozidlo vyráží, o den později se prodávající ozval znovu.

„Že má problémy na celnici a kupující má doplatit celou sumu, která byla 15 tisíc eur. To se muži již nezdálo a prodávajícímu sdělil, že si pro vozidlo dojede osobně,“ popsal mluvčí.

Tím byl komunikace konec. A poškozený nemá vozidlo ani finanční obnos, který činil 219 812 korun. Policisté už zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu podvodu.

„Pachateli hrozí v případě prokázání viny až pět let strávených za mřížemi,“ dodal Zeman. Při nákupech přes internet se vyplatí obezřetnost. Případů lidí okradených přes internet je přitom mnoho, například v březnu loňského roku policisté informovali o „výhodných“ cenových nabídkách za štěně. „Prodám štěně, rodiče šampioni, cena pouhých 6000 korun,“ lákali na internetu vykukové, kteří shrábli peníze, ale zákazníci se vytouženého mazlíčka nikdy nedočkali.