V úterý byla přepadena pobočka Komerční banky v ulici Jana Palacha.

„Loupežný čtvrtek“

Ve čtvrtek se něco podobného stalo na zdejší Palackého třídě. Ozbrojený pachatel vstoupil do trafiky a s pistolí v ruce požadoval peníze. Dostal pět tisíc a utekl.  
A to zdaleka není vše. Sotva kriminalisté na jednom místě skončili, bylo oznámeno další přepadení. Tentokrát si lupič za cíl vybral zlatnictví na třídě 17. listopadu. Tady už se mu dařilo více, odnesl si 79 000 korun.
A to stále ještě není všechno. O pomoc při pátrání po pachateli pokusu o loupežné přepadení požádala ve čtvrtek také královéhradecká policie. „Do bankovního ústavu na třídě S. K. Neumanna v pondělí kolem půl páté odpoledne vstoupil muž s mapou v ruce. Snažil se vyvolat zdání, že je cizinec, a anglicky pozdravil. Zaměstnankyně banky k němu přistoupila, v ten okamžik vytáhl pistoli, kterou na ni namířil, a zeptal se jí česky, kde je pokladna. Žena odpověděla, že jsou internetovou bankou a pokladnu nemají. Muž tedy odešel,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Ježková.
Policie se domnívá, že v případě přepadených bank jde o stejného pachatele.
Zločinec, který v Hradci Králové neuspěl, avšak  v Pardubicích banku vykradl, je muž hubené, asi 185 centimetrů vysoké postavy. Má výrazné oči.
Při přepadení v Hradci měl oblečenou černou bundu, džíny a na hlavě čepici bílé barvy s nápisy Sport.
V Pardubicích měl světlé kalhoty, černou bundu a na hlavě šedou čepici. V obou případech měl silné dioptrické brýle. (sejk, šaf)