Při silniční kontrole si policejní hlídka u mostu v Polabinách všimla vozidla, které se pomalu blížilo ve směru od nádraží. „Jízda tohoto vozu přes kruhový objezd u OBI byla již na první pohled velice zajímavá a poměrně široká silnice řidiči Škody Favorit téměř nestačila. Auto křižovalo zprava doleva, což byl jasný podnět k jeho zastavení,“ řekla našemu Deníku mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Opilec za volantem si policistů nevšiml

Na pokyn policistů k tomu, aby zastavil, však řidič vůbec nereagoval. Muži zákona tedy nastoupili do svého vozu a jeli za ním. „Teprve když se dostali na jeho úroveň, tak si jich muž za volantem všiml a zastavil. Hlídka přistoupila ke dveřím řidiče. Ty se otevřely a řidič ze svého auta doslova vypadl policistům k nohám,“ upřesnila šokující informaci policejní mluvčí.

Policisté následně zjistili, že se jedná o 28letého řidiče z Pardubicka. Ihned provedená dechová zkouška prokázala v řidičově dechu 2,33 promile alkoholu. Opakovaná zkouška pak byla ještě o 0,05 promile vyšší.

Další jízdu policisté osmadvacetiletému muži zakázali. Poučili ho o jeho právech a povinnostech a vyzvali ho, aby své vozidlo zajistil a poté se podrobil odběru biologického materiálu.

„Jelikož mladík nebyl schopen auto zajistit, pomohli mu s tím policisté. Ti vůz odtlačili k okraji komunikace, zajistili ho proti pohybu, řádně uzamkli a klíče předali majiteli, který následně putoval služebním vozidlem na protialkoholní záchytnou stanici. Tam pak zůstal do vystřízlivění,“ dodala Eva Maturová.

Celý případ je nyní evidován jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což řidiči v případě prokázání viny hrozí peněžitý trest, nebo dokonce až jeden rok odnětí svobody.