„Jeho řidič, který má být pod vlivem alkoholu, způsobil na ulici Prokopa Velikého dopravní nehodu, od které ujel. Vozidlo dle popisu hlídka nalezla po pár minutách na ulici 17. listopadu,“ konstatovali strážníci s tím, že po chvíli se policistům i strážníkům přihlásil i samotný řidič. „ Jednačtyřicetiletému muži bylo dechovou zkouškou zjištěno 3,13 promile alkoholu v dechu. Událostí se nadále zabývá policie,“ dodali strážníci.

Muži po potyčce zbyl zlomený nos  

Hádka tří polsky mluvících mužů zaměstnala v sobotu v podvečer strážníky ve Vysokém Mýtě. Oznámení přijali v 17.47 hodin, na místě byli i policisté. „Dvaatřicetiletý muž musel být s podezřením na zlomeninu nosu převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Ústí nad Orlicí. Co se na místě událo, odmítl sdělit s tím, že si zranění způsobil sám pádem ze schodů a dále nic řešit nechce,“ uvedli strážníci, kteří událost evidují jako přestupek proti občanskému soužití.

Se zlomeným nosem pak skončila i žena v pátečním odpoledni, která odnesla řádění svého psychicky nemocného přítele. K muži v domácnosti na ulici Kpt. Poplera přitom strážníci nevyjížděli poprvé. „Muž byl na místě hlídkami zpacifikován. Lékař mu následně podal utišující léky,“ dodali strážníci.