Přivolaní strážníci se jej snažili uklidnit a zjistit, co se děje, jenže dotyčný se před nimi doma zamkl a mluvil s hlídkou jen přes zavřené dveře. Nebyl to ale příjemný rozhovor, neboť obyvatel bytu vulgárně nadával správkyni domu, která se též jednání účastnila.
Muži zákona oslovili svědky, zjistili, co se zde přesně stalo, a hotový spis předají na přestupkovou komisi, která rozhodne o případném trestu. To však strážníci netušili, že se do Fibichovy ulice ještě vrátí.
Stalo se tak téhož dne krátce po půl deváté. „Starý známý“ tentokrát na chodbě nadával obyvatelce domu. Muž byl zjevně opilý a na zadku mu krvácela řezná rána. Jak se posléze ukázalo, dotyčný si zranění způsobil sám, když demoloval vybavení svého bytu a skleněné láhve.
Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,74 promile alkoholu v dechu. Následně přivolaní záchranáři převezli krvácejícího opilého muže do nemocnice, a to v doprovodu strážníků.

Tagy a odpadky

Moravská Třebová - Morový sloup na moravskotřebovském náměstí je v poslední době opakovaným terčem vandalských útoků. Na balustrádě přibyl tag, podpis neznámého sprejera, a z grotty se sochou svaté Rozálie si kdosi udělal odpadkový koš.

Někdo ve sklepě zapálil počítač

Pardubice - K požáru počítače do přízemí panelového domu v Pardubicích na sídliště Dubina vyjížděli hasiči v pátek po půl dvanácté. Oheň vypukl v místnosti určené k odkládání věcí. „Hasiči zlikvidovali požár za deset minut od nahlášení události na operační a informační středisko. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že oheň byl založen úmyslně. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři a půl tisíce korun,“ sdělila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Dům po požáru museli hasiči před svým odjezdem také odvětrat. K požáru dalšího technického zařízení vyjížděli hasiči také v noci do Polabin do ulice Stavbařů. Tam pro změnu zase hořelo odložené elektrokolo.

Šermířský souboj francouzskou holí

Moravská Třebová - V úterý kolem desáté hodiny dopoledne došlo na náměstí v Moravské Třebové k incidentu mezi dvěma ženami. Informaci včera potvrdil policejní mluvčí Ondřej Zeman. Útočnou zbraní se v tomto případě staly francouzské hole. Třiapadesátiletá žena několikrát udeřila o 15 let mladší ženu, která seděla na lavičce, svou holí. Napadená žena si to nenechala líbit. Vstala a útočnici povalila na zem, kde ji „odzbrojila“. Holí, kterou jí sebrala, agresorku několikrát uhodila. Starší ženu ošetřila záchranná služba. Důvodem sporu, který začal před školou, měly být nadávky, kterými mladší z žen údajně častovala vnučku té starší. Incident je řešen jako přestupek.