Zní to skoro až neuvěřitelně – šestice mladíků ve věku od 17 do dvaceti let, z nichž několik jich ještě studovalo, čelí trestnému činu ublížení na zdraví s následkem smrti! Toho se měli dopustit v květnu loňského roku v pardubických Tyršových sadech. Téměř po roce nyní pardubická policie celý případ objasnila a agresivní násilníky zadržela.

Násilníci zadrženi

„V minulých dnech jsme tyto mladíky zadrželi. Obviněni byli tři z nich. Ostatní zatím figurují v celé věci spíše jako svědci,“ uvedl šéf pardubické kriminálky Milan Šimek. Podle něj se mladíci ke svému činu doznali.

Všechno začalo v noci na 8. května roku 2010, kdy skupinka šesti mladých chlapců popíjela alkohol u jednoho z pardubických marketů. „Při tom si říkali, že by mohli někoho zbít. Už u marketu vyvolali konflikt, ale ten byl bez následků. Když pak procházeli městem, řekli si, že zajdou do Tyršových sadů,“ potvrdil sled událostí Milan Šimek.

První „lovnou zvěří“ se pro opilé mladíky stala čtveřice mužů ve středním věku. Zde však narazili a naopak to byli oni, kdo dostal nakládačku. „Tahle potupa mladíky rozohnila ještě víc, a tak bylo jen otázkou času, na koho se vrhnou,“ sdělil Šimek.

V tu dobu se Tyršovými sady loudala dvojice bezdomovců. Na ně mladíci bez jakékoliv výstrahy zaútočili. „S rozběhem je srazili na zem, kde do nich poté kopali a bili je pěstmi! Když jejich zhruba pětiminutové běsnění skončilo, leželi těžce zranění bezdomovci na zemi a nehýbali se,“ dodal šéf pardubické kriminálky. Uspokojení násilníci poté od polomrtvých mužů odešli, aniž by zjistili stav jejich zranění. Ba naopak! Asi po hodině se vrátili, zraněné našli ležet na stejném místě a znovu je napadli.

Smrt a těžká újma

Jeden z bezdomovců útok nepřežil a po pár hodinách zemřel, druhý byl i přes velmi vážná poranění zachráněn, když oba objevili náhodní svědci.

Rok úsilí a téměř mravenčí práce nakonec přivedl kriminalisty až k mladým zločincům. „Ihned poté, co mladíci zjistili, že jedna z jejich obětí zemřela, začali se domlouvat, aby na ně nepadlo podezření. Nakonec jsme je ale v minulých dnech dopadli. Vše nasvědčuje tomu, že brutálního útoku se ale zúčastnili jen tři z nich. Ti také byli obviněni,“ dodal Milan Šimek.

Podle našich informací je ale zatím vše v počátku šetření, a tak je možné, že padnou ještě další obvinění.
Podle představitelů pardubické policie se jedná o zřejmě nejbrutálnější případ ze strany takhle mladých lidí, ke kterému za poslední dobu na Pardubicku došlo!